Pitanje savetnici
Prijemni na filozofskom
Zdravo zanima me ako ja polazem psihologiju konkretno za pedagogiju da li kao drugu zelju mogu da stavim sociologiju ali da radim prijemni samo jednom i to iz psihologije ? Hvala
Odgovor savetnice:
Hvala ti na upućenom pitanju i izvini što si čekala odgovor.
Dobra stvar na Filozofskom fakultetu je to što postoji mogućnost pisanja liste želja. Ukoliko je tvoja želja da upišeš pedagogiju, taj smer možeš napisati kao prvu želju, dok neki drugi od deset smerova (koliko ih ima na Filozofskom fakultetu), u tvom slučaju sociologija, možeš napisati kao sledeću želju.
U ovom slučaju, ti bi na prijemnom ispitu polagala predmete koji su potrebni da se polažu kako bi upisala prvu želju, pedagogiju. Na kraju, koji ćeš smer upisati i da li ćeš upisati taj fakultet, naravno, zavisi od toga koliko ostvariš bodova na prijemnom ispitu.
Više informacija o samom upisu možeš pronaći na sledećim linkovima:
Uslovi upisa: https://www.bg.ac.rs/wp-content/uploads/2024/06/FZF-OAS.pdf
Konkursi: https://www.f.bg.ac.rs/prijemni/konkursi-upis
Testovi: https://www.f.bg.ac.rs/testovi
Potrebna dokumenta: https://www.f.bg.ac.rs/upis-osnovne-studije
Programi za prijemni ispit: https://www.f.bg.ac.rs/prijemni/programi-prijemni
Nadam se da su ti ove informacije pomogle. Ukoliko ti je potrebno još pojašnjenja, bilo bi dobro da kontaktiraš studenstku službu fakulteta, jer će ti oni reći najtačnije informacije.
Želim ti svu sreću!